FESTIWAL POLSKIEJ ŻYWNOŚCI 2017

II Festiwal Polskiej Żywności Wolnej od GMO – Zamość 2017

II Festiwal Polskiej Żywności Wolnej od GMO – Bezpośrednio od Rolnika. Zamość 2017

Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów – Kukiz’15 ma zaszczyt zaprosić Państwa na II edycję Festiwalu Polskiej Żywności Wolnej od GMO – bezpośrednio od Rolnika w Zamościu. Ideą wydarzenia jest promowanie rodzimych produktów prosto od rolnika i lokalnych producentów zdrowej, nieprzetworzonej żywności.

I Festiwal odbył się 9 października ubiegłego roku i cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno po stronie wystawców jak i konsumentów. Tegoroczny Festiwal odbędzie się 30 kwietnia i zapoczątkuje cykl imprez jakie będą miały miejsce na Rynku Wielkim w Zamościu w trakcie długiego weekendu majowego.

Podczas Festiwalu swoje produkty zaprezentuje ponad 40 wystawców, głównie z terenu byłego województwa zamojskiego. W sprzedaży dostępne będą ekologiczne sery, roztoczańskie miody, tradycyjnie pieczony chleb, soki z ekologicznych owoców i warzyw, oleje tłoczone na zimno i wiele innych zdrowych produktów prosto od lokalnych rolników. Smaki z dzieciństwa przypomną Państwu także smaczne wędliny z gęsiny, wieprzowiny i wołowiny również prosto z wędzarni, która stanie na płycie Rynku Wielkiego. Podczas Festiwalu swoje domowe wypieki i przetwory zaprezentują lokalne Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich. W ofercie znajdzie się również szeroka gama produktów na bazie konopi włóknistych. Wśród wystawców nie zabraknie również twórców rękodzieła, w których ofercie znajdą się przepiękne obrazy, wyroby z wikliny, kompozycje kwiatowe z bibuły, ręcznie robione zabawki i wiele innych. Uczestnicy Festiwalu będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą energooszczędnych budynków z naturalnych materiałów.

W trakcie Festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w trzech panelach dyskusyjnych poświęconych sprzedaży bezpośredniej, genetycznie modyfikowanej żywności, a także konopiom siewnym– ich uprawie oraz zastosowaniu w rolnictwie, przemyśle i farmacji. Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy wielu znakomitych ekspertów, a wśród nich m.in.:

  • prof. dr. hab. inż. Leszek Woźniak – kierownik Katedry przedsiębiorczości, zarządzania i ekoinnowacyjności Politechniki Rzeszowskiej;

  • Zbigniew Chajęcki – przedstawiciel Kooperatywy DOBRZE, ekspert probiotechnologii;

  • Barbara Wojtkowska– Absolwentka architektury wnętrz ASP w Krakowie i projektowania architektonicznego G.R.Rietveld Academy w Amsterdamie, członek holenderskiego Stowarzyszenia Integralnej Bio­logicznej Architektury VIBA.

Na scenie występować będą lokalne zespoły muzyczne: zespól Lawenda, Złoty Tabor, Uroczysko, Kapela Siennica, zespół LTM, Rdza oraz odbędzie się pokaz tańca grupy folklorystycznej „OSA”

W programie przewidziane są również liczne atrakcje dla dzieci. Imprezę poprowadzi Mariusz Matera.

Zapraszamy serdecznie!